pass1920

Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – X edycja

festiwKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu ogłasza jubileuszową X edycję konkursu na projekt edukacyjny. Festiwal pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty jest skierowany do uczniów VI–VIII klas szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. 

Współorganizatorami festiwalu są: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.


Tematyka jubileuszowej edycji festiwalu nawiązuje do inicjatyw uczniowskich propagujących postawy obywatelskie młodzieży lub do wydarzeń, instytucji, osób promujących województwo kujawsko-pomorskie ze zwróceniem uwagi na solidarność międzypokoleniową.

Celami festiwalu są:

  • promocja dobrych praktyk w zakresie identyfikacji regionalnej mieszkańców i pozytywnie postrzeganego wizerunku województwa kujawsko-pomorskiego na zewnątrz,
  • rozwój postaw obywatelskich,
  • promowanie solidarności międzypokoleniowej,
  • kształtowanie umiejętności kluczowych uczniów potrzebnych do realizacji projektów edukacyjnych.

Zasady udziału w festiwalu i formularz zgłoszeniowy znajdują się w Regulaminie, Aneksie do regulaminu oraz Instrukcji do projektu i załącznikach, które znajdą Państwo na naszej stronie pod tym adresem.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli wraz ze swoimi uczniami do wzięcia udziału w konkursie, który wpisuje się w tym roku w realizację przez szkoły kierunków polityki oświatowej Państwa jak i priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowych informacji udziela Ewa Kondrat, nauczycielka konsultantka ds. języka polskiego w KPCEN w Toruniu, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.